12 maja Dzień Ptaków Wędrownych

Dzień Ptaków Wędrownych - materiał specjalny

12 maja Dzień Ptaków Wędrownych

Ptaki w okresie suszy

Obecnie panujące warunki atmosferyczne powodują, że nasi mali przyjaciele niekorzystający na co dzień z domowego kranu – tracą dużo energii na poszukiwanie źródeł wody.

Jak na prawdziwych przyrodników przystało – pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego postanowili pomóc najbardziej potrzebującym stworzeniom i przygotowali specjalne poidełka dla ptaków i zapylaczy.

Wy również możecie pomóc – wystarczy stare płytkie naczynie, kilka większych kamieni i woda. W taki sposób otrzymujecie życiodajne źródełko dla pierzastych przyjaciół.

Informacja taka pojawiła się na stronie  Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Nasz wychowanek  Piotr Tonder  pierwszy wykonał poidełko i przesłał zdjęcie. Rodzice, to wielka frajda zrobić taką pracę, a potem obserwować zwierzęta.