19 grudnia - dzień niezwykły

Dzieci przyszły wszystkie elegancko i schludnie ubrane; chłopcy w białe koszule, a dziewczęta najczęściej w sukienkach, śpiewaliśmy kolędy przy choince, rozmawialiśmy o przebaczaniu sobie krzywd podczas dni spędzonych w przedszkolu przed Świętami Bożego Narodzenia, znaczeniu dobroci w stosunku do bliskich. Pani zachęcała do dobrych uczynków w domu: sprzątaniu po sobie zabawek, uśmiechaniu się do rodziców, pomaganiu im w porządkowaniu domu. Potem zjedliśmy śniadanko i poszliśmy na spotkanie z Gwiazdorem do sali gimnastycznej. Byliśmy bardzo grzeczni i staraliśmy się pomóc naszej pani, gdyż musiała każdego z nas ustawić do zdjęcia. Kiedy wróciliśmy na salę, trochę zawiedzeni i rozczarowani, zobaczyliśmy pod choinką wielkie pudła z prezentami!!! Myśleliśmy, że Gwiazdor o nas zapomniał, że doszły go słuchy o naszej zdarzającej się niegrzeczności... ale widocznie nam wybaczył i postanowił obdarować upominkami. Jasełka obejrzeliśmy we wspaniałych humorach i zadowoleni, bo dzień ten mijał nam na samych niespodziankach ( prezenty, odwiedziny u Kropelek, strojenie stołu wigilijnego ). Pożegnaliśmy tego dnia, bardzo oficjalnie, p. Dorotę. Nie będzie już z nami od stycznia. Życzyliśmy jej zdrowia i radości, wiemy że odniesie sukces w nowej pracy i odwiedzi nas, bo jak zapewniała: „już tęsknię za wami”.