Alarm! Ewakuacja!

Powiększ Dodano: 2019-09-30 09:42:59 Zobacz galerię

23 września ogłoszono w całym przedszkolu alarm pożarowy. Oczywiście alarm próbny. Wszystkie dzieci zostały wyprowadzone z sal na parking przedszkolny po usłyszeniu 5 dzwonków, czyli rozkazu do natychmiastowego opuszczenia budynku. Na parkingu czekali na nich strażacy, którzy opowiedzieli im o tym, czym jest ewakuacja, jak sprawnie i szybko należy ją przeprowadzić. Strażacy przyjechali do przedszkola pojazdem pożarniczym i zaprezentowali jego wyposażenie. Dzieci mogły obejrzeć i zapoznać się podstawowym wyposażeniem takiego wozu: autopompą, zbiornikiem wody,  specjalistycznymi pompami i wężami gaśniczymi, aparatami ratunkowymi, agregatem prądotwórczym. Odjeżdżając z przedszkola strażacy włączyli sygnał dźwiękowy i tak zakończyła się próbna ewakuacja – dla niektórych dzieci pierwsza w przedszkolu.

• PZU - dokumenty
  • Taniec współczesny
  • Spotkania z Terapeutą
© 2019 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio