Droga do przedszkola

W pierwszych dniach września dzieci przyzwyczajały się do nowej sali, zabawek i ponownie nawiązywały przyjaźnie. Otrzymały niebieskie szuflady ze swoim znaczkiem, w których ułożyły swoje podręczniki. Rodzice zorganizowali dziewczynkom kącik lalek, a razem z panią - kącik przyrodniczy. Na półkach pojawiły się książki z poprzednego roku ( Wielki atlas ptaków, Zanim pojawił się człowiek). W kąciku piśmienniczym znalazły się nowe kredki i pisaki, a w drugim tygodniu września dzieci wykonały pierwszą pracę plastyczną – Pejzaż z domem. Pani pokazała dzieciom książkę przywiezioną dla nich z wakacji – Atlas owadów.

W trzecim tygodniu września Mateuszek Lekier przyniósł na swoje urodzinki pyszne jabłuszka, pozostały po nich ogonki...serio.

Zabawne wydarzenie

Na zajęciach z matematyki pani poprosiła dzieci o wycięcie pasków z białego papieru i weszła do magazynu, aby przygotować dla dzieci pojemniki na klej. Parę minut później wróciła i bardzo się zdziwiła, gdyż dzieci ułożyły na dywanie drogę z wyciętych pasków papieru. Wietrzyki wymyśliły same zabawę i zgodnie współpracowały!

• PZU - dokumenty
  • Taniec współczesny
  • Spotkania z Terapeutą
© 2019 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio