Grzybobranie Huberta Woźniaka

Hubert wybrał się na grzyby ze swoją siostrą Karoliną i rodzicami. Prawdziwy przyrodnik wie, że idąc na grzyby trzeba rozglądać się uważnie i obserwować wszystko dookoła. Tym razem nasz przedszkolak tropił żuka, przyglądał się też niebywałej konstrukcji tworzonej przez pająka – pajęczynie, znalazł ostatnie owocujące krzewinki i …troszkę grzybków.

Na zdjęciu – żuk leśny. Inna odmiana to znacznie większy żuk gnojowy. Nazywany jest sanitariuszem przyrody, ponieważ oczyszcza las z padliny. Porusza się bardzo pewnie i świetnie orientuje się w terenie. Podobno obserwuje natężenie światła gwiazd, słońca i księżyca.

• Wietrzyki
© 2018 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio