Japońska sztuka opowiadania

23 października dzieci poszły do biblioteki. Podczas wycieczki wiał silny wiatr i trochę padało.  W bibliotece dzieci oglądały teatr obrazkowy - Kamishiba. Za pomocą ilustracji na kartonowych planszach (wsuwanych do małej drewnianej skrzynki) mogły dokładnie poznać historię brzydkiego kaczątka napisaną przez Andersena. Japońska sztuka opowiadania historyjek dla dzieci jest zawsze powiązana z ilustracjami lub marionetkami. Podczas pobytu w bibliotece dzieci wykonały także pracę plastyczną - kolorowały kaczuszkę i przyklejały jej barwne piórka.

W Polsce można już w wielu księgarniach zakupić książki wydane w formie kart kamishibai.

• Wietrzyki
© 2018 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio