Moją ojczyzną jest Polska

Dodano: 2019-05-17 16:53:08 Zobacz galerię

Pod takim hasłem odbył się projekt multimedialny z okazji świąt 1-3 maja. Charakter imprezy podkreślał strój dzieci w barwach narodowych oraz przyniesione przez nie biało- czerwone kwiaty. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że 1 maja obchodzimy Dzień Flagi, a 3 maja – Dzień Konstytucji, przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe oraz zainspirowani wierszem Czesława Janczarskiego „Co to jest Polska” szukaliśmy odpowiedzi na postawione w tytule pytanie.

Dzieci chętnie wysłuchały i zaśpiewały piosenkę „ Jestem Polką i Polakiem” oraz zatańczyły dobierając się w pary w barwach narodowych.Nie zabrakło zagadek, dopowiadanek i prac plastycznych o naszym kraju, które wspólnie oglądaliśmy.

Na koniec ustawiając się odpowiednio utworzyliśmy wielką flagę narodową.

© 2019 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio