Nasze Andrzejki

24 listopada dzieci przebrane w stroje wróżek, księżniczek i czarodziejów, a nawet widziano jednego kota, wyruszyły do lubońskiego Ośrodka Kultury, aby uczestniczyć w zabawie andrzejkowej, przygotowanej przez Filharmonię Pomysłów. Powitała nas królowa Laurencja, która ze swoim błaznem oczekiwała króla. Przez ten czas dzieci bawiły się, rozwiązywały muzyczne zagadki, łapały balony, potem drogocenne kamienie, którymi były bańki mydlane. Nie zabrakło muzyki klasycznej, słuchaliśmy fragmentów baletu Piotra Czajkowskiego ,,Dziadek do orzechów”.
Król pojawił się na końcu imprezy i dzieci rozpoznały w nim ...błazna! Wyjaśnił wszystkim gościom, że chciał w przebraniu zobaczyć jak przebiega zabawa. Najbardziej cieszyła się królowa Laurencja, że jej mąż się odnalazł. A my się świetnie bawiliśmy.

• Wietrzyki
© 2018 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio