Nasze Przedszkole

Pogodne Przedszkole w Luboniu mieści się przy głównej ulicy z dala od centrum miasta. Atutem tej lokalizacji jest dogodny dojazd autobusem ( linia 614 i 701) oraz samochodem ( własny i bezpieczny parking na terenie placówki).

Przedszkole posiada bezpieczny plac zabaw, który jest ogrodzony drewnianym płotem i ma możliwość zamknięcia. Plac zabaw sprzyja zaspokajaniu i wyzwalaniu aktywności ruchowej dzieci. Pięknie zadrzewiony ogród w upalne dni przynosi dzieciom schronienie, a zimą pozwala na wspaniałą zabawę na śniegu. Ponadto na placu zabaw znajduje się sprzęt terenowy, boisko do piłki nożnej oraz górka na której możemy zimą zjeżdżać na sankach.

Przedszkolaki nie tylko dobrze się bawią i uczą na dworze, ale też w środku budynku. Dysponujemy dwoma dużymi salami i trzema mniejszymi z łazienkami dla pięciu grup wiekowych. Każda sala wyposażona jest w sprzęt , pomoce dydaktyczne i multimedia.

Posiadamy atrakcyjną ofertę edukacyjną w tym różnorodne zajęcia dodatkowe : j. angielski, rytmika, zajęcia ruchowe, tańce, basen oraz religia.

Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Luboniu, z gazetą lokalną „Wieści Lubońskie” oraz z innymi przedszkolami. Nasze dzieci biorą udział m. in., w „Przeglądzie teatrzyków przedszkolnych w Luboniu” oraz „Letniej Olimpiadzie Sportowej”, uczestniczą w konkursach plastycznych pod hasłem „Mamo, tato zrób to razem ze mną” proponowanych w gazetce przedszkolnej „Pogodynka”. Gazetka jest wydawana raz w miesiącu ,zawiera ciekawe propozycje dla dzieci i rodziców (relacje wydarzeń miesięcznych w każdej grupie, kolorowanki i łamigłówki dla dzieci, kącik kulinarny, kącik przyrodniczy, bajki dla dzieci, ważne artykuły dla rodziców, konkursy i inne propozycje).

Przedszkolaki mogą korzystać z biblioteczki przedszkolnej którą nazywamy „Bajkowy kącik”, zawiera blisko 500 pozycji bajek i baśni. Dzieci mogą wypożyczać do domu i czytać wspólnie z rodzicami.

W naszym przedszkolu organizujemy szereg imprez i uroczystości ( Świąteczne spotkania dla rodziców w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy, Dzień Edukacji Narodowej, Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Światowego Dnia Misia, Mikołajki, Dzień Ziemi, śniadanko Wielkanocne, Wielki Festyn Rodzinny oraz czerwcowe Pożegnanie Przedszkola dla najstarszych dzieci). Wszystkie święta i uroczystości są organizowane z dbałością o szczegóły, atrakcyjne i z założeniem budzenia radosnej atmosfery wśród dzieci. Przedszkole w swojej działalności akcentuje treści patriotyczne , ekologiczne, promujące zdrowie i związane z kulturą regionalną.

Nasi nauczyciele posiadają pełne kwalifikacje, kompetencje oraz ich ciągłe doskonalenie zawodowe owocuje nowatorskimi pomysłami i metodami pracy, wszechstronnym rozwojem dzieci i ich bezpieczeństwem. Posiadamy autorskie programy pracy naszych nauczycieli m.in. Program Wychowawczy (opracowany przez p. Katarzynę Pellowską) , program rozróżniania i nazywania podstawowych kolorów przez najmłodsze dzieci „W krainie kapryśnej królewny” ( opracowany przez p. Marzennę Domańską), program do zajęć z j. angielskiego uwzględniający poziomy zaawansowania „English is easy” (opracowany przez p. Iwonę Kmiecik).

Cieszymy się od wielu lat zadowoleniem rodziców o czym świadczy lista rezerwowa podczas rekrutacji, zapisywanie dzieci do naszego przedszkola z pokolenia na pokolenie oraz bardzo dobra współpraca z rodzicami podczas roku szkolnego.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do grona POGODNYCH PRZEDSZKOLAKÓW ! :)

• Wietrzyki
© 2018 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio