Pierwsze dni w przedszkolu

Można powiedzieć, że wszystkim było trochę trudno w pierwszych dniach, gdy rozstawali się z rodzicami. Pierwsze piosenki i wierszyki, które musieli się nauczyć oraz pierwsze prace plastyczne zabierały jednak dużo czasu i dzieci nie myślały tyle o domu. Powoli przyzwyczajają się do rytmu dnia w przedszkolu; nawyki mycia rąk przed posiłkami i po zabawach w ogrodzie, układania kocyka na leżaku i zdejmowania obuwia do spania, zakładania fartuszka, czekania na rówieśników przy stoliczkach, aby rozpocząć posiłki wydają się proste tylko dla dorosłego. Dla dzieci to praca, ale jeśli wykonywana wspólnie z paniami opiekunkami i innymi dziećmi wtedy staje się przyjemna.

• Wietrzyki
© 2018 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio