Podczas prób do przedstawienia

My Gwiazdeczki przygotowujemy w przedszkolu nasz pierwszy teatrzyk. Jesteśmy tacy mali, ale poznaliśmy trudy grania na scenie. Zrozumieliśmy, jaka różnica jest między występowaniem przed publicznością, a powtarzaniem tekstu tylko z mamusią w domku. To ogromna różnica. Pani opowiedziała nam, iż kiedyś brała udział w konkursie recytatorskim i uczyła się Tuwima, wiersza Okulary. Opowiadała, iż mimo znajomości tekstu, „połknęła” jedną zwrotkę, ale udała że się nic nie stało i deklamowała dalej. Jeśli pani miała trudności to, co dopiero my Gwiazdeczki.

Role w przedstawieniu

Złotowłosa –  Kinga Cywińska

Mały misio – Dominik Michalak

Tata misio – Olgierd Chytry

Mama misio – Ola Tomaszyk

Wróżka – Laura Wiśniewska

Narratorzy- Marysia Świętek, Jan Zamecki, Mikołaj Wiśniewski

Tekst sceniczny – Iwona  Kmiecik

Podczas przedstawienia dwanaścioro dzieci tworzy orkiestrę i wykonują akompaniament do utworu instrumentalnego. Jest to najtrudniejsza część przedstawienia, wymaga wielu prób i powtórzeń. Synchronizacja dźwięków stanowi spore wyzwanie. Jak sobie poradzą, zobaczycie rodzice 8 lutego.

I.K.

• Wietrzyki
© 2018 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio