Rogalowie Muzeum w Poznaniu

Aby lepiej poznać Poznań i tradycje z nim związaną wybraliśmy się do Rogalowego Muzeum w Poznaniu, które znajduje się w samym centrum Poznania na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jakie składniki używa się do produkcji Rogali Świętomarcińskich. Posłuchały legendy o powstaniu Rogali, nauczyły się elementów gwary poznańskiej, obejrzały multimedialną prezentację o historii i dumach Poznania. Co najważniejsze dzieci same przygotowywały swoje Rogale i degustowały wypieki mistrzów. Nie zabrakło również zwiedzania Starego Rynku i wyczekiwanych Koziołków o godzinie 12:00.