To , co robimy spontanicznie

Jest masę rzeczy, które dzieci robią w przedszkolu, a których nie sposób zapamiętać, choć są bardzo ciekawe i zajmujące. Niekiedy w ciągu dnia pokazują prace bardziej interesujące, niż te które wykonują na zajęciach z nauczycielem, czasami zaskakują keratywnością właśnie podczas zabaw swobodnych. Na przykład wykonaliokulary z klocków, litery z lego, rysunki przedstawiające kanalizację i oczyszczalnię, które nazwali „obrazkami abstrakcyjnymi”. Proszę się nie dziwić, bo właśnie abstrakcje najbardziej podobały im się podczas przeglądania albumów o malarstwie. Czasem wydaje się, że nie pamiętają nowej poznanej samogłoski, a potem podchodzą i mówią „oczyszczalnia z odpalaczem i odpadami”, a innym razem bez problemu znajdują nazwy dla swoich bydowli: Ekoś z miotełką, Ekowietrzyk, Strażnik lasu z orłem, Ktosiek z Lubonia.