Tropem wilczym

Malowanie farbami zwierząt jest zadaniem bardzo trudnym nawet dla dorosłych. Kształt zwierząt najperw można naszkicować ołówkiem i dopiero potem nakładać farby. Kilkoro dzieci zmierzyło się z tym zadaniem. Mieli namalować wilka. Szukali odpowiedniego koloru – był nim szary i każdy z nich mieszał czarną i białą farbę na swojej palecie. Najtrudniejsze okazały się łapy wilka, ale efekt końcowy był zadawalający. Kolorowe tło przypominało jesienne pejzaże i dzieci otrzymały pochwałę.

Na zajęciach poznały pojęcie wataha. Termin ten odnosi się do grupy wilków z wewnętrzną hierarchią. Wataha to rezultat wspaniałej inteligencji tych ssaków. Bardzo skutecznie wataha poluje i dzieli się jedzeniem, kontroluje rozród i opiekuje się słabszymi osobnikami. Wilki zostały wpisane do Czerwonej Księgi Zwierząt. Oprócz wilka dzieci z tej księgi poznały: sępa płowego i orła przedniego.

• Taniec współczesny
  • Spotkania z Terapeutą