Trzy świnki w teatrze japońskim

16 stycznia, podczas gdy na dworze sypał śnieg, wiał zimny zachodni wiatr, my opatuleni szalikami i w grubych kurtkach, wyszliśmy do biblioteki na ulicy Sobieskiego. Szliśmy powolutku, raz po raz ktoś zostawał w tyle, niewiele widzieliśmy wśród tych wirujących płatków śniegu i unoszącej się śnieżnej kurzawy, potykaliśmy się i wpadaliśmy jedni na drugich, traciliśmy siły w walce z żywiołem…

Oczywiście żartuję. Pogoda była rzeczywiście śnieżna, ale całkiem znośna w chwili opuszczania przez nas przedszkola. Dzieci chciały iść do ogrodu lepić bałwana, pytały o sanki. Byliśmy jednak zaproszeni do biblioteki na przedstawienie, które okazało się prezentacją bajki Trzy świnki za pomocą ilustracji wsuwanej do małej drewnianej skrzynki. Maluszkom niesamowicie podobał się teatrzyk, wpatrywali się w malowane intensywnymi kolorami ilustracje z zapartych tchem. Dosłownie czuło się ich niemy zachwyt, gdy opowiadająca bajkę przesuwała ryciny w drewnianej skrzynce. Dzieci po teatrzyku wykonały prace plastyczną – papierowy domek.

• Wietrzyki
© 2018 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio