Wiosna i cudowne ptaki

Podczas uroczystości z okazji Pierwszego Dnia Wiosny obejrzeliśmy, brawurowo przedstawioną przez Wietrzyki,  inscenizację wiersza Brzechwy Przyszła wiosna. Dzieci miały  barwne stroje i wszędzie rozsypywały kwiaty,  tak że naprawdę poczuliśmy WIOSNĘ.  Owa wiosna z wiersza przyszła piechotą, a my krzyknęliśmy, że tak samo jak słowik z wiersza Tuwima.

Podczas spotkania utrwalaliśmy nazwy ptaków z naszego ogrodu i my Gwiazdeczki wiedzieliśmy o nich całkiem sporo, a nasz Alek Sobczak całkiem szybko odróżnił sikorkę bogatkę od sikorki modraszki. Dzieci biorące udział w konkursie na ptaszka wykonanego dowolną techniką: Maurycy Soliwoda ( sikorka bogatka - wydmuszka), Laura i Maurycy Wiśniewscy (wróbel w karmniku, dzieci mówiły o nim - Zosia Wiśniewska), Mikołaj Wiśniewski( sierpówka z papieru), Marysia Świętek ( sikorka bogatka ze styropianu na gniazdku i dodatkowo w budce z papieru).

• Wietrzyki
© 2018 Pogodne Przedszkole w Luboniu. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio