Wizyta Straży Miejskiej z Poznania

Jak wiadomo dzieci coraz częściej interesują się pracą swoich najbliższych, dlatego zapraszamy rodziców swoich podopiecznych do zapoznania dzieci z wykonywanym przez nich zawodem. Mama Szymona Pani Magdalena Wielebińska pracuje w Straży Miejskiej w Poznaniu wraz z innymi funkcjonariuszami i maskotką Straży Wartusiem. Opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich praca. Przypomnieli zasady ruchu drogowego i zwrócili uwagę jak zachować się w sytuacji, gdy zaczepia nas obca osoba lub częstuje łakociami. Dzieci bacznie się przysłuchiwały i brały aktywny udział w prelekcji.  Dzieci otrzymały odblaski i pouczające książeczki edukacyjne. Dzięki takim prelekcjom przypominamy dzieciom zasady bezpieczeństwa, ale również wprowadzamy w sposób ciekawy w świat zawodów. Działania takie mogą zaowocować w przyszłości i wpłynąć na wybór ścieżki zawodowej  młodego człowieka.