Zimowi sportowcy

,,Zimowi sportowcy" to temat jaki ostatnio miały Sopelki na zajeciach. Na początku zajęć poznaliśmy takie dyscypliny sportowe jak: narciarz, łyżwiarza oraz saneczkarz. Chętne dzieci próbowały ruchem naśladować sportowców przedstawionych na ilustracjach. Na końcu lekcji dzieci dobierały ubiór i sprzęt do sylwetki. Samodzielnie naklejały poszczególne elementy na sylwetkę. Dzięki takim zadaniom dzieci rozwijają spostrzegawczość i koordynację wzorokowo-ruchową. Po wykonaniu tego zdania dzieci przykleiły swoje prace na duży arkusz papieru przedstawiający zimę w górach. To była bardzo ciekawa praca plastyczna. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, ilustrowały ruchem sportowców oraz przystąpili do pracy plastycznej. Uśmiechy dzieci na twarzy nie schodziły aż do końca dnia.