Do wierszy Tuwima –konkurs

Tuwim należy do poetów najbardziej obrazowych, a więc takich, którego frazy można namalować. Jego wiersze pobudzają wyobraźnię nie tylko dzieci; czytając Lokomotywę słyszymy świst i szum ciężkiej maszyny, Okulary – czujemy zdenerwowanie i panikę Hilarego, Rzepkę – widzimy ( śmiejąc się w duchu) niekończący się korowód pomocników owego dziadka, któremu tak wielka wyrosła rzepka, Spóźniony słowik – rozczula nas wesoły ptaszek spacerujący o zachodzie słońca i jego żona, której specjały na kolację można by malować w kilku nawet obrazach, Kotek – czy jego wizerunek, gdy leży w łóżku z termometrem w pyszczku, nie jest najzabawniejszym wspomnieniem dzieciństwa?

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym – obrazek do wiersza Tuwima. Ich prace były ciekawe i nawet jak kiedyś zapomną swoich prac, to wierszy Tuwima już na pewno nie.

Dziękujemy Słoneczkom, Wietrzykom i Obłoczkom za zaangażowanie i życzymy wielu sukcesów i nagród w przyszłości.

Dzieci uczestniczące w konkursie:

Słoneczka – Emilka Kita, Iga Jankowska

Obłoczki – Szymon Całujek, Julianna Hadław, Lena Łukaszewska, Magdalena Pernak

Wietrzyki – Jan Zamecki, Natasza Konarczyk, Hubert Wiśniewski, Piotr Tonder, Laura Wiśniewska, Maurycy Wiśniewski