Dzień Pogodnego Przedszkolaka

Co roku 20 września wszystkie dzieci chodzące do przedszkola świętują Dzień Przedszkolaka. Wychowawczynie przygotowują z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek. W tym roku także ich nie zabrakło!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został uchwalony we wrześniu 2013 roku przez Sejm. Ma podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne.

Co konkretnie wydarzyło się w tym dniu?

Każda grupa bawiła się oddzielnie i święto trwało nieprzerwanie do pory obiadowej.  Mieliśmy rozłożony i starannie przygotowany w sali gimnastycznej – tor przeszkód nazwany „Drogą do przedszkola”. Były tunele, tajemnicze przejścia przez budowle, rywalizacje sportowe. Organizowaliśmy też dla dzieci zabawy taneczne, konkursy sprawnościowe, koncert piosenki, zagadki. I wspaniałe medale, które szczególnie zainteresowały najmłodszych przedszkolaków.