Główka pracuje – zabawy w kodowanie

Prowadząca: Beata Wasecka

Dzień tygodnia: czwartek 16.00 – 16.30

Sala: Śnieżynek

 

Kółko logicznego myślenia „Główka pracuje- zabawy w kodowanie” jest przeznaczone dla dzieci chcących zapoznać się z…kodowaniem offline, czyli bez użycia komputera.
Podczas zajęć dzieci rozwijają logiczne algorytmiczne myślenie, uczą się zadaniowego podejścia do stawianych problemów, szukania różnych rozwiązań analizowania ich i wybierania tych najbardziej optymalnych.Dzieci bardzo lubią pracować z przygotowanymi kartami z dyktandami graficznymi lub labiryntami.

Nauka podstaw kodowania tak na początku wygląda: szukanie podobieństw i różnic, tworzenie zbiorów obiektów, manipulowanie wybranym materiałem dydaktycznym, aby poznać jego właściwości, logicznie myślimy opierając się na cyfrach, liczmanach i figurach geometrycznych. Działania matematyczne, symetria, orientacja w przestrzeni i w schemacie własnego ciała, porównywanie wielkości – to wszystko realizwane jest za pomocą materiału podstawowego i każdorazowo można wpleść w to kodowanie.

Nasze działania

Dbamy o naszą planetę

uczymy-dzieci-programowac-5-dbamy-o-nasza-planete-aPobierz

Podróże małe i duże

Zadania do pobrania: https://uczymydzieciprogramowac.pl/user/pages/04.zadania/156.podroze-male-i-duz…

Ptaki

https://www.youtube.com/watch?v=yo1rc1LNZu0 Do wirtualnej maty: https://mata.edu-sense.com/pl?utm_source=akademia&utm_medium=app ZadanieBezNudy6Pobierz

Na łące

https://www.youtube.com/watch?v=z4Ug4EFt2tk Zadania-bez-nudy-5Pobierz

Na wiejskim podwórku

https://www.youtube.com/watch?v=yT3eH0x5pGs&list=PL3VS5bjUA2TiAAiqN1eRXNywmBsevHlGP&index=4 ZadanieBezNudy04Pobierz

Wędrująca kropka

Pliki do pobrania Główka-pracuje-zadanie-3Pobierz Zadania-bez-nudy-3Pobierz