Kółko teatralne

Prowadzące: Emilia Błach, Dorota Jachowicz

Dzień tygodnia: piątek 16.30  – 17.00

Sala: Sopelek

Zabawy teatralne pozwalają na połączenie wszystkich typów ekspresji dziecięcej: plastycznej, słownej, muzycznej oraz ruchowej. Dzięki takim zabawom dzieci mają wpływ na kształtowanie swojej osobowości, rozładowują nagromadzone emocje oraz wyostrzają zmysły. Uczestnicy rozwijają wyobraźnię, doskonalą mowę, rozwijają płynność ruchów, zwiększa także poczucie własnej wartości ale przede wszystkim mają okazję do wspaniałej zabawy. Podczas zajęć  przedszkolaki mogą dowiedzieć się jak powstaje sztuka teatralna, mogą utożsamić się z przedstawionymi przez siebie postaciami. Każdy uczestnik przeżywa, wczuwa się w sytuację bohatera, uczestniczy w przygodach, smutkach i radościach. Umożliwia to wykorzystanie naturalnej skłonności dziecka do naśladowania, aktywności emocjonalnej i ruchowej. Próba gry aktorskiej stymuluje młodego aktora do wysiłku, odwagi, staje się motywacją do nowych wyzwań. Daje też poczucie wartości, godności i nadaje sens aktywności twórczej dziecka. Głównym celem  kółka teatralnego jest zapoznanie dziecka ze sztuką teatralną, poznawanie środków wyrazu artystycznego, kształtowanie umiejętności prezentacji siebie, umiejętności dramatycznych podczas zabaw twórczych.

Metody aktywizujące i formy pracy na zajęciach:

• Elementy dramy
  • Elementy pantomimy
  • Aktywność ruchowa
  • Pedagogika zabawy
  • Zabawy naśladowcze
  • Elementy improwizacji
  • Projektowanie i udział w tworzeniu scenografii

Nasze działania

Zajęcia teatralne 19.06.2020

Zajęcia-teatralne-19Pobierz

ZAJĘCIA TEATRALNE 08.06.2020