Muzyka łagodzi obyczaje

1 października dzieci obchodziły w przedszkolu Dzień Muzyki. Pani Malwina przyszła do każdej grupy i spędzała z dziećmi czas na prezentacji wybranych fragmentów muzycznych. Rozmawiała z przedszkolakami na temat Mozarta, cudownego dziecka historii sztuki, Bacha, kompozytora wszech czasów ( Beethoven nazywał go praojcem harmonii) oraz Vivaldiego, którego nazywano czerwonym księdzem. Dla wielu dzieci Szopen był najlepiej rozpoznawalnym kompozytorem i pianistą.

Dzieci miały okazję śpiewać hymn przedszkolny i przygotować prace związane z notacją nutową, które po południu zaprezentowały na gazetkach w holu przedszkola.

Pani Malwina ukończyła szkołę muzyczną w klasie wiolonczeli, jej pasje i zainteresowania zawsze oscylowały wokół muzyki różnych gatunków i zawsze uważała, że muzyka wywołuje u człowieka różne nastroje, od rozbawienia, radości, na smutku kończąc. Muzykoterapia dla dzieci zmniejsza stres, łagodzi strach, sprawia też, że stają się mądrzejsi i szczęśliwsi. Nasza p.Malwinka zawsze była uśmiechnięta i tak ją zapamiętamy, gdyż 10 listopada kończy pracę w naszym przedszkolu.

Pani Malwino, wszystkiego najlepszego od nas wszystkich.