Nasz ogród – nowe ustalenia

Pomysły na „Pogodny Ogród” państwa Bobrowskich oraz Cegłowskich jest bardzo ciekawy.

Projekt zawiera: warzywnik, ścieżkę sensoryczną, tunel z wierzby energetycznej, tablice kredowe, kuchnię błotną, boisko, hamaki, strefę piknikową.

Uwzględnimy większość rozwiązań.

Pomysły niektórych nauczycieli oraz moje:

– zamiast strefy piknikowej – pawilon pracy twórczej. Będą tam odbywać się zabawy, ćwiczenia, obserwacje przyrodnicze oraz artystyczne. Docelowo ma to być przeszklona altana do wykorzystania całorocznego;

– obok pawilonu – stacja pogody. Dzieci będą samodzielnie mogły zmierzyć temperaturę, określić siłę i kierunek wiatru, określić ilość opadów;

– obok budynku gospodarczego – mini fontanna z kurtyną wodną oraz oczkiem wodnym. Dzieci będą mogły obserwować rośliny wodne;

– do boiska sportowego założymy podwójne bramki: nożna + koszykówka;

– obok tunelu z wierzby energetycznej postawimy rząd huśtawek;

– zamiast ścieżki sensorycznej – ogród sensoryczny z elementami łąki kwietnej ( oczywiście z hotelami dla owadów).

W tym roku chciałabym wyrównać powierzchnię, posiać trawę, postawić skrzynie na ogród warzywny, jesienią rozpocząć zakładanie ogrodu sensorycznego ( posadzić rośliny, które sadzimy jesienią).

Ilość wykonywanych prac, realizując projekt „Pogodnego Ogrodu”, w dużej mierze zależy od wolnych finansów przedszkola.

Dyrektor placówki – Dorota Zielewicz