Spacery po Poznaniu i Muzeum Czekolady – Sopelki

Piątkowa wycieczka grupy Sopelek była pełna atrakcji i kulturowych elementów. 

Wyjechaliśmy z przedszkola autokarem, który zawiózł nas do centrum miasta, Poznania. Pierwszym punktem zwiedzania było oglądanie Placu Kolegiackiego, na którym zafascynowała nas szklana podłoga, przez która widzieliśmy fundamenty Starego Miasta. Krotką przerwę śniadaniową zrobiliśmy przy pomniku Poznańskich Koziołków. Następnie oglądaliśmy z zewnątrz Urząd Miasta, Bazylikę, a potem przeszliśmy do Parku Chopina. Tam mogliśmy pobiegać. Po przerwie, dotarliśmy do celu naszej wycieczki, Muzeum Czekolady. 

Udekorowaliśmy po tabliczce deserowej czekolady, słuchaliśmy historii pochodzenia czekolady, oglądaliśmy i dotykaliśmy ziaren kakaowca. Mięliśmy szanse porównać smaki czekolad: 100%gorzkiej, białej, mlecznej, deserowej i… różowej! Podobno tylko jedna firma na świecie ma prawo ją produkować, wiec jest bardzo unikatowa.

W drodze powrotnej zdążyliśmy akurat na pokaz trykania się Poznańskich Koziołków na Miejskim Ratuszu.

Z relacji wychowawczyni – Zuzanny Ciesielskiej