Straż Miejska i Policja, wszystko o bezpieczeństwie

Dzieci miały okazję spotkać się z funkcjonariuszami porządku publicznego w swoich salach w przedszkolu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na wakacjach. Prowadzący spotkanie przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych lub bez opieki osób dorosłych. Podczas spotkania policjanci poruszyli również temat bezpiecznego zachowania na wycieczkach i podczas pobytu na placach zabaw. Pogodne Przedszkolaki dowiedziały się też dużo o znakach drogowych, zasadach przechodzenia przez jezdnię i, co ciekawe (!), o regule postępowania rowerzystów na przejściach dla pieszych ( rowerzysta musi zejść z roweru chcąc skorzystać z pasów na ulicy).

Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Znakomicie orientowały się w znakach drogowych, wymieniały wyposażenie kamizelki policjanta i numery alarmowe. Dostały dokładne wskazówki o sposobie telefonicznego informowania funkcjonariuszy o zdarzeniach i wypadkach.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały zawieszki odblaskowe, które mają zwiększyć ich widoczność i poprawić bezpieczeństwo na drodze.