O placówce

Budynek

Od września 2019 roku przebywamy w nowym budynku. To nowoczesny obiekt o wysokim standardzie na miarę XXI wieku: osiem sal dydaktycznych, po cztery na piętrze, wydzielone wejścia i wnęki szatniowe do każdej z sal, wyposażenie sal w łazienki z prysznicami i dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, odrębna sala do ćwiczeń gimnastycznych, gabinet dla logopedy, archiwum, pomieszczenie do wypoczynku – to tylko niektóre zalety nowego budynku Przedszkola nr 1 przy ulicy Sobieskiego. Budynek nadaje się do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. To z myślą o nich zaprojektowano strefy wejściowe i pomieszczenia sanitarne oraz zadbano, żeby na drogach komunikacji nie było progów. Na działce wydzielone są także specjalne miejsca postojowe.

Kadra

Nad wychowaniem, opieką i kształceniem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra pedagogów wspierana przez fachowy personel obsługi. Nauczycielki przedszkola systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, stosują w pracy nowatorskie metody nauczania, realizują swoje programy i projekty autorskie. Prowadząc kółka zainteresowań wspierają dzieci w rozwijaniu ich talentów i zainteresowań. Są ciepłe, empatyczne i pełne pasji.

Przedszkole w swojej działalności akcentuje treści patriotyczne ( m.in. w każdej sali znajduje się tablica wiedzy o Polsce), ekologiczne ( realizujemy programy z zakresu ochrony środowiska, zajmujemy sie też hodowlą małych zwierząt) oraz programy związane z kulturą regionalną

Sukcesy i osiągnięcia

Nasze przedszkole organizuje co roku Festiwal Piosenki Angielskiej dla przedszkolaków z Lubonia, konkurs “Małe talenty” i “Moliki książkowe”.

Przedszkole posiada Biblioteczkę “Bajkowy kącik” ze zbiorem 600 książek dla dzieci oraz gazetkę ‘Pogodynkę” wydawaną co miesiąc od  2003 roku. Nasi wychowankowie są laureatami konkursów, co roku uczestniczą w olimpiadach sportowych i zdobywają nagrody.

Promocja zdrowia

Przedszkole posiada salę gimnastyczną i sprzęt sportowy do codziennych ćwiczeń dzieci, dba o wszechstronny rozwój wychowanków, ich bezpieczeństwo i harmonijny rozwój. Projekty: „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Kwiecień Miesiącem Zdrowia” realizowane są co roku dla wszystkich przedszkolaków.

A ponadto

Współpraca z rodzicami, częste imprezy i uroczystości przedszkolne wpływają na wzajemne zaufanie i  harmonijny, społeczny rozwój dzieci.

W ciągu całego roku dzieci zwiedzają muzea, wędrują szlakami Wielkopolskiego Parku Narodowego, poznają obiekty turystyczne i historyczne regionu.

Nasze sale mają wspaniałe dekoracje o każdej porze roku, kąciki zabaw, niskie kolorowe meble oraz nowoczesny sprzęt audiowizualny. Korytarze są szerokie, dobrze oświetlone, a sala gimnastyczna jest miejscem naszych spotkań, uroczystości i zajęć fizycznych. Z okien naszych sal widać zadbany teren zielony, plac zabaw, ogródek przedszkolny i drzewa, wśród których obserwujemy ptaki, najczęściej sroki, sójki i sikorki. Nasze przedszkole to wspaniałe miejsce dla rozwoju i dorastania Waszych dzieci.

Posiadamy autorskie programy pracy m.in. Program Wychowawczy (opracowany przez p. Katarzynę Pellowską) , program rozróżniania i nazywania podstawowych kolorów przez najmłodsze dzieci „W krainie kapryśnej królewny” (opracowany przez p. Marzennę Domańską), program do zajęć z j. angielskiego uwzględniający poziomy zaawansowania „English is easy” (opracowany przez p. Iwonę Kmiecik).