Gazetka przedszkolna „Pogodynka”.

Gazetka przedszkolna „Pogodynka”

Założona prawie 20 lat temu przez Marzennę Domańską i Iwonę Kmiecik. Stron zawsze miała tyle samo i całość pisana była długo przez założycieli, a dziś strony grupowe i poszczególne działy piszą wszystkie wychowawczynie. Był kącik kulinarny, dział z dowcipami przedszkolaków, recenzje z książek dla dzieci, działy „Matematyka na wesoło” i „Bezpieczny przedszkolak”.

Dzisiaj przygotowujemy dla dzieci i rodziców następujące strony: grupowe, pedagogów specjalnych, przyrodnicza, pedagogiczna dla rodziców, z bajeczką dla dzieci, logopedyczna i języka angielskiego.

Niezmiennie pozostają konkursy ( miesięczny i roczny), bo zawsze cieszyły się wielką popularnością. Wydanie gazetki to też niezmiennie 50 egzemplarzy, a liczba laureatów konkursów to 10 do 30 przedszkolaków. Konkursy miesięczne odbywają się pod hasłem „Mamo, tato zrób to razem ze mną!”. Przygotowuje je ( hasło, prezentacje, nagrody) Monika Szczęśniak.

Ze wspomnień (Iwona Kmiecik):

Pamiętam pierwsze wydanie gazetki. Rozkładałam strony na schodach, aby ich nie pomieszać i dobrze złożyć. Schodziłam po jednym stopniu podnosząc po jednej stronie, aż na ostatnim miałam w ręku całą gazetkę. Pisania był ogrom na nas dwie, a Marzenna niestrudzenie „obrabiała” materiał przy komputerze. Wymyśliła na przestrzeni lat dziesiątki konkursów dla dzieci! Pamiętam drugi czy trzeci konkurs na najciekawszą kartkę świąteczną. Było 52 uczestników i drukowałam dyplomy przez dwa dni. Pamiętam szopkę zrobioną z drewna wraz ze wszystkimi postaciami! I małego chłopca 3 letniego, który podczas Dnia Ziemi przyniósł konkursowy album z narysowanymi ginącymi gatunkami zwierząt w Polsce i wymieniał je wszystkie z pamięci!

Nasze działania

Wszystko, co wiemy o Niemczech – 2024

Niemcy to niezmiennie od wielu lat najludniejszy kraj w Unii Europejskiej. Za zachodnią granicą…

Ostatni konkurs 2023 – Francja

Oglądając prace plastyczne dzieci w konkursie „Wszystko, co wiemy o Francji” można śmiało powiedzieć…

Drugi konkurs 2023/2024 – Hiszpania

Przez cały miesiąc Pogodne Przedszkolaki poznawały Hiszpanię: kuchnię regionalną, tradycyjne tańce, …

Pierwszy konkurs 2023/2024 – Wielka Brytania

Pierwszy konkurs Pogodynki dotyczył Wielkiej Brytanii. Co miesiąc będzie dotyczył innego państwa. Co…

Rakiety – rywalizacja wprost kosmiczna!

Ostatni konkurs plastyczny pogodynki dotyczył wykonania rakiety i tak się stało, że wszystkie prawie…

Nasza Ziemia – konkurs dla wytrwałych

Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa i wiedzy o przyrodzie. Rozbudzanie, rozwijanie krea…