Dzień Kubusia Puchatka

Bohater stworzony przez Alana Alexandra Milne’a ma nawet swoje święto – Dzień Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh Day 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza.

Dzień ten był doskonałą okazją do przypomnienia Puchatka i jego niezrównanych przyjaciół. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, ćwiczyły z hasłem „Chcę być silny jak Kubuś”, doskonaliły umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku „A teraz coś dla brzuszka”. Nie zabrakło tego dnia spotkania z książką, której bohaterem był oczywiście Kubuś i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu.

I gdy Królik zapytał: – Co wolisz, miód czy marmoladę do chleba? – Puchatek był tak wzruszony, że powiedział: – Jedno i drugie. – I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał: – Ale po co jeszcze chleb, Króliku? Nie rób sobie za wiele kłopotu.