Góra Grosza

W roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole ponownie przystąpiło do akcji Góra Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele.

W naszej placówce zbiórki odbywały się w poszczególnych grupach. Najstarsze dzieci miały szansę na poznanie monet i samodzielne ich segregowanie. Każda grupa chętnie włączyła się do akcji, przez co przedszkole zebrało kwotę 947 złotych i 13 groszy.

Organizator akcji w przedszkolu – Zuzanna Ciesielska