Jesienna ścieżka sensoryczna

Dzieci uwielbiają zajęcia ruchowe nie tylko na sali gimnastycznej, ale także w swojej sali. Wprowadzamy do zajęć elementy proprioceptywne, dzięki którym dzieci rozładowują swoją energię poprzez turlanie, skakanie, ściskanie itp. Przedszkolaki doskonale się bawią również przy różnego rodzaju grach zespołowych, poprzez które mogą ze sobą rywalizować, rozwijać swoją sprawność fizyczną i manualną oraz uczyć zasad fair play. Błyskawice także biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Gramy zmysłami” i uczą się odbierać świat za pomocą poszczególnych zmysłów. Ostatnio korzystali z jesiennej ścieżki sensorycznej i masowali swoje receptory w skórze i mięśniach stóp.

Małgorzata Rokitowska