Kolor miesiąca – biały

W drugą środę miesiąca (luty) tradycyjnie realizowaliśmy nasz program prozdrowotny. Dominującą barwą stroju każdego przedszkolaka oraz pracowników przedszkola była w tym dniu oczywiście biel. Zajęcia pokazały, że kolor biały jest obecny w naszym życiu niezależnie od pory roku i bez trudu spotkamy go w kuchni. Rozmawialiśmy o białych warzywach: czosnku i cebuli – pogromcach chorób, selerze – fantastycznym bulwiastym korzeniu, pietruszce, bez której nie ma rosołu i sałatki warzywnej, wykonywaliśmy kalafiory z papieru, stempelki i jeżyki z ziemniaków oraz kuliste selery z masy solnej. Do zadań matematycznych posłużyły nam fasolki, a quiz „Jakie warzywa mają biały miąższ” miał wiele intrygujących rozwiązań.

Fotorelacja Kropelek:

Fotorelacja Gwiazdeczek:

Fotorelacja Słoneczek:

Fotorelacja Wietrzyków: