Nie pal przy mnie, proszę

Celem projektu jest wykształcenie u dzieci świadomości, że palenie papierosów nie tylko szkodzi palącemu, ale i osobom, które przebywają w towarzystwie osoby palącej.

Dlatego w przyszłości jeżeli ktoś będzie namawiać mnie do palenia powiem: ,,NIE”.

UWAGA! Kochani Rodzice, jeżeli uważacie, że lepiej nie poruszać tego tematu, bo któreś z Was pali papierosy, albo pali osoba znacząca  dla dziecka, po prostu nie rozmawiajcie z dziećmi na ten temat.

W projekcie uwzględniono cztery rysunki, które dzieci wykonają pod okiem osoby starszej, bowiem należy przeczytać polecenia, które znajdują się przy każdym rysunku. (rysunki znajdują się w dalszej części omówienia strony 2-5)

Dzień 1 (poniedziałek):  ,,Co dymi?”

Dzień 2 (wtorek):  ,,Roślina w zadymionym pokoju. / Roślina w pomieszczeniu, w którym nie pali się papierosów”.

Dzień 3 (środa):  ,,Tak się czuję, gdy ktoś pali przy mnie papierosy! / A tak, kiedy powietrze jest czyste.”

Dzień 5 (czwartek):  ,,Świat bez papierosa”.