Tydzień Bibliotek

8 maja to Święto Bibliotek i Dzień Bibliotekarza, który rozpoczyna Tydzień Bibliotek w całym kraju. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyły się spotkania dzieci z wszystkich grup w naszej przedszkolnej bibliotece „ Bajkowy Kącik” prowadzone przez opiekuna biblioteki – Marzennę Domańską.

Na spotkaniu dzieci dowiedziały się między innymi:

– ile jest książek w naszej bibliotece i skąd się one biorą,

– jakie książki możemy wypożyczać ( tytuły, serie wydawnicze, nowości),

– że każda książka ma swój numer, pieczątkę, kartę biblioteczną i jest zapisana w specjalnym zeszycie.

Wspólnie przypomnieliśmy sobie regulamin wypożyczania książek w naszej bibliotece. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną o różnych bibliotekach na świecie.

Na koniec każda grupa wypożyczyła sobie książkę, aby wspólnie czytać ją w wolnej chwili podczas pobytu w przedszkolu.

„Kto czyta, żyje podwójnie”

Umberto Eco

Więcej informacji na temat naszej przedszkolnej biblioteczki można znaleźć na stronce przedszkola w zakładce „ Dla Rodzica – Bajkowy Kącik”. Są tam również ciekawe zdjęcia.