W kolorze pomarańczowym – program zdrowotny

W maju omawialiśmy warzywa i owoce w kolorze pomarańczowym.  Druga środa miesiąca wypełniona była zabawami i zadaniami. Większość przedszkolaków miała coś pomarańczowego: ubranie albo produkt spożywczy. Następnie były zabawy muzyczno- ruchowe oraz wiele konkurencji takich jak: zbieranie marchewek w rękawicy kuchennej, zadania matematyczne z marchewkami i mandarynkami ( liczmanami ), slalom między dyniami oraz wiele zagadek słownych. Przy okazji utrwalano wiadomości na temat korzyści spożywania warzyw i owoców, a także sposobów ich przetwarzania. Grupa Kropelek, co stało się ich grupową tradycją, przygotowała specjalne danie. Tym razem były to frytki z batatów. A druga grupa najmłodszych dzieci, czyli Gwiazdeczek, pokazała wspaniałą ekspozycję pomarańczowych smakołyków, a były to w większości warzywa!

Przypominamy, że celem naszego programu jest zdobywanie przez dzieci umiejętności dbania o własne zdrowie, jeszcze:  jedzenie zdrowych posiłków, rozwijanie sprawności fizycznej oraz uczenie się jak radzić sobie w sytuacjach, które zagrażają utracie bezcennego zdrowia.