Styczeń – wszystko o jabłkach

Cały styczeń dzieci miały okazję poznawać różne odmiany jabłek, stały się prawdziwymi mistrzami w wykonywaniu lapbooków, prace plastyczne „Wszystko, co wiemy o jabłuszkach” ozdobiły korytarze, sale i gazetki. W każdej grupie nauczycielki przeprowadzały rozmowy z dziećmi na temat utrwalenia zasad jedzenia 5 porcji warzyw i owoców codziennie oraz zrozumienia, że tylko poprzez racjonalne żywienie można być zdrowym.

Oto wybrane relacje z podjętych działań:

Przez cały miesiąc rozmawialiśmy o jabłuszkach omawiając ich wygląd, kolor, kształt, i smak. Tradycyjnie suszyliśmy poznawany owoc i plastry suszonego jabłuszka bardzo nam smakowały. Drugim stałym elementem przy realizacji programu zdrowotnego jest kodowanie, czyli nasza matematyczna zabawa. Tym razem nie pomyliliśmy się ani razu i efektem naszej pracy było wielkie jabłko z ogonkiem i listkiem. Jabłkowy miesiąc zaliczamy do bardzo udanych.

Kropelki, Dorota Jachowicz

Dzieci podczas styczniowych zajęć miały okazję wykonać pracę plastyczną na dużym arkuszu przeznaczonym na lapbook.  Pracę plastyczna pod tytułem „ Jabłka w koszyczku” dzieci wykonały stemplując połówkami jabłek. Nie wszystkie jabłuszka wykorzystaliśmy w pracy plastycznej, resztę zjedliśmy na drugie śniadanie.

Sopelki

Choć Obłoczki są maluszkami to wiedzę mają o jabłuszkach całkiem sporą. Nie tylko lubią jeść słodki owoc, nie tylko działali plastycznie wykonując stemple z jabłek, ale wymieniały części owocu i omawiały etapy ( od nasionka do dużego rozłożystego drzewa) wzrostu rośliny-owocu.

Obłoczki