Dzień Brytyjski

Union Jack to flaga Wielkiej Brytanii i wszystkie pogodne przedszkolaki kojarzą ją bezbłędnie. Wisi w każdej sali i na każdym korytarzu, bo od września mamy angielski codziennie; wszystkie uroczystości akcentują ten fakt piosenką i co miesiąc pojawia się tematyczna gazetka z rozkładem zajęć z lektoratu. Stolica Wielkiej Brytanii, jej położenie, części administracyjne, pogoda i warunki klimatyczne, ustrój kraju i bogactwo kuchni to tylko kilka tematów omawianych z dziećmi podczas Dni Brytyjskich.

Z relacji uczestników:

Dzień Brytyjski rozpoczął się w sali gimnastycznej podróżą z piosenką do Wielkiej Brytanii, następnie wszystkie przedszkolaki multimedialnie zwiedzały cały kraj, a zwłaszcza Londyn – stolicę. Quiz pokazał, jak dużą wiedzę mają przedszkolaki i jak chętnie uczą się angielskiego.

Dzień Wielkiej Brytanii przygotowała i zorganizowała w przedszkolu lektorka Zuzanna Ciesielska.