Kicia Kocia Zima!

W ramach projektu edukacyjnego ,,Z Kicią Kocią Maluchy Zmieniają się w Zuchy” grupa Sopelki przeczytała książkę z biblioteki przedszkolnej ,,Kicia Kocia i Nunuś: Jaka piękna zima!” Poszukiwaliśmy w niej różnych przedmiotów i zwierząt związanych z zimą. W trakcie zajęć dydaktycznych dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie zachowywać się podczas zimowych zabaw, a także jakie zabawy można zimą przeprowadzić na dworze! W ramach pracy plastycznej dzieci wykleiły piękne śnieżynki. Dodatkowo, w poniedziałek świętowaliśmy Dzień Śniegu i sami eksperymentowaliśmy – korzystając z pianki do golenia i sody stworzyliśmy sztuczny śnieg. Użyliśmy również papieru, który zgnietliśmy, aby zrobić kule, imitujące śnieżki. Ćwiczyliśmy koordynację podrzucając nimi, a następnie rzucając do celu.
Zima oferuje naprawdę dużo atrakcji!

Zuza Ciesielska