Projekt edukacyjny Bliżej Pieska – ptaki zimą

W ramach projektu edukacyjnego dwie przedszkolne grupy (Sopelki i Obłoczki) spotkały się na wspólnych zajęciach edukacyjnych. Dzieci dowiedziały się czym należy dokarmiać ptaki zimą – ziarnami, słoniną, orzechami (kategorycznie nie wolno karmić chlebem!). Oglądały film edukacyjny oraz duży przedszkolny karmnik, w którym zostawiły smaczki dla ptaków. Brały udział w zabawach ruchowych związanych z ptakami. Starszaki uczyły Maluchy jak sylabizuje się nazwy ptaków. Wspólnie dzieci opisywały ptaki, występujące w Polsce. W ramach ćwiczeń logopedycznych dzieci bawiły się wykorzystując kolorowe piórka. Przedszkolaki próbowały wymienić do czego ludzie wykorzystują ptasie pióra – poduszki, kurtki, pióropusze, pióra do pisania. Nauczycielki pokazały dzieciom również różne albumy i encyklopedie o ptakach, które pożyczyliśmy od Pani Iwony (bardzo dziękujemy!). Na koniec obie grupy otrzymały budkę lęgową, którą muszą ozdobić, a następnie wywiesić w ogrodzie przedszkolnym. Liczymy na to że uda się do naszego ogrodu zaprosić jakąś ptasią rodzinę.

Paulina Bartkowiak i Zuzanna Ciesielska