Ziemia – wspólne dobro

Podczas Dnia Ziemi dzieci przygotowały plakaty o ptakach zamieszkujących nasze najbliższe otoczenie. Pojawiły się na nich: zimorodki, wróble, bociany, sikorki modraszki, sikorki bogatki, żurawie, sójki i sroki. Można je oglądać na trawniku naszego przedszkola oprócz żurawi, które zobaczymy na polach i zimorodków, które są blisko akwenów wodnych. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, co zagraża ptakom ze strony człowieka: bociany zaplątują się w rozrzucane w lesie i na drogach sznurki i folie, zanieczyszczone jedzenie i woda w karmnikach wpływa na kondycję ptaków.

Chrońmy wspólnie ptaki, ratujmy przedstawicieli zagrożonych gatunków, kochajmy zakwitające kwiaty i nie przyczyniajmy się do smogu. Dbajmy o wspólne dobro – ziemię.