Grecja – kolebka cywilizacji

Wietrzyki przez parę dni omawiały starożytną Grecję. Zapoznały się z alfabetem, zabytkami, teatrem, mitami i organizowanymi przez Greków – igrzyskami olimpijskimi. Oglądały albumy, uczestniczyły w projekcie multimedialnym „Grecja – kolebka cywilizacji” i mogły przekonać się, ile zawdzięczamy Grekom: teatr, sport, literaturę, medycynę, filozofię.

Wszystkim moim rodzicom serdecznie dziękuję za przygotowanie Dnia Greckiego. Jednocześnie zachęcam do czytania dzieciom mitów greckich, Znają już Syzyfa, Ikara, Tezeusza, Helenę Trojańską, bogów greckich, Midasa, Dedala. Jest książka w księgarniach pt. „Mity greckie dla dzieci”. Wietrzyki były zachwycone herosami, bogami i królami starożytnej Grecji.

Nie mów nigdy – człowiecze –
Co przyniesie ci jutro,
Nie obliczaj, jak długo
Trwać będzie czyjeś szczęście:
Los odmieni się, zanim
Lotna mucha w powietrzu
Zdąży przemknąć przed tobą.

Symonides