Obserwujemy i fotografujemy przyrodę

Dzieci z Pogodnego Przedszkola podróżowały w wakacje do wielu ciekawych miejsc w Polsce. Nie tylko oglądały piękne Morze Bałtyckie, ale i bajeczne Mazury, wędrowały po malowniczych górskich szlakach, także tych mniej  popularnych, w Górach Izerskich. Pisały pozdrowienia z bliższych okolic, chwaląc się widokami borów Puszczy Noteckiej czy Lasów Kórnickich.
Zakończyliśmy  już zbieranie zdjęć do konkursu fotograficznego. Dziękujemy bardzo za przesyłane zdjęcia, które pokazują, jak udane i interesujące wakacje miały nasze dzieci.

Zdjęcia  Laury Wiśniewskiej i Maurycego Wiśniewskiego

Jak widać Laura nie boi się wziąć do ręki pająka!

Zdjęcie nr  1 – Żuk wiosenny, Wielkopolski Park Narodowy – czerwiec 2020;

Zdjęcie nr  2 – Korzeń drzewa , Wielkopolski Park Narodowy – czerwiec 2020;

Zdjęcie nr  3 – Nad jeziorem Jarosławieckim , Wielkopolski Park Narodowy – czerwiec 2020;

Zdjęcie nr  4 – Nad jeziorem Jarosławieckim , Wielkopolski Park Narodowy – czerwiec 2020;

Zdjęcie nr  5 – Ropucha szara, Gość na działce Laury i Maurycego;

Zdjęcie nr  6 – Tęcza nad Luboniem;

Zdjęcie nr  7 – Uciekająca wiewiórka , Pobierowo sierpień 2020;

Zdjęcie nr  8 – Wiewiórka na drzewie, Pobierowo sierpień 2020;

Zdjęcie nr  9,16 – Nasosznik trzęś, pająk Laurze niestraszny, Pobierowo sierpień 2020;

Zdjęcie nr  11,12,13 – Szablak krwisty, ważka, Osada Biskupin sierpień 2020;

Zdjęcie nr  14 – Biedronka;

Zdjęcie nr  15 – Gąsienica rusałki pawik, znaleziona u Dziadków w Łękanowie;

Zdjęcie nr  17,18,19 – Pasikonik zielony znaleziony u Dziadków w Łękanowie.

Zdjęcia  Oliwii Soliwody i Maurycego Soliwody

Jak widać Maurycy nie boi się wziąć do ręki meduzy!

Na drugim zdjęciu rodzeństwo z tatą na rybach – na zdjęciu okoń.

Zdjęcie  Marysi Świętek i Antosi Świętek

Leopold Staff

Ogród przedziwny

W przedziwnym mieszkam ogrodzie,
Gdzie żyją kwiaty i dzieci
I gdzie po słońca zachodzie
Uśmiech nam z oczu świeci.

Zdjęcia Huberta Wiśniewskiego

Na zdjęciach mamy wspaniały okaz grzyba – to kania, biedronkę siedmiokropkę ( można zaobserwować rozłożenie plamek na czerwonej pokrywie), jaskółcze gniazdo, domek dla owadów zapylających i Huberta na leśnym trakcie.

Zdjęcia Julki Pernak i Magdaleny Pernak

Na zdjęciach dziewczynek widać ogród ich dziadka i babci. Ogród ten nagrodzony został w konkursie na najciekawszy ogródek, nazywa się Ranczo Romana. Nie potrzeba wyjeżdżać daleko i szukać odpowiedniego miejsca na odpoczynek podczas wakacji – ogród pełen zieleni i zwierząt to miejsce idealne do przyrodniczych poszukiwań. Niemniej dziewczynki wybrały się lasu; na zdjęciu widać białego leśnego kwiatka – to chyba siódmaczek leśny, na innym – motylka dostojkę oraz naszego ślimaka-olbrzyma, czyli winniczka.

Zdjęcia  Piotrusia Tondera

To nie żadna miniaturka, ale okaz dużego pięknego królika, prawda? Piotruś sfotografowany jest też z papużkami. Nazywane są nierozłączkami z powodu zachowań przejawianych względem partnerów. Nierozłączki zwykle spędzają czas siedząc razem,  gruchając do siebie. Dzieci lubią te ptaki, ponieważ nie są zbyt płochliwe i bardzo kolorowe.

Zdjęcia Oli Tomaszyk

Ola nadesłała samodzielnie wykonane zdjęcia. Możemy obejrzeć jej wspaniały letni ogródek, zdjęcie  napotkanych łabędzi, klomby lubońskich chodników.

Tajemnicze zdjęcie Borysa Bonawenturczyka

Borys przysłał nam zdjęcie z posągiem wzorowanym na gigantycznych rzeźbach z Rapa Nui.

Czyżby był na Wyspie Wielkanocnej?