Walizka ciekawości

We wrześniu dzieci uczestniczyły w arcyciekawych zajęciach, podczas których poznawały tradycje kulturowe i ciekawostki historyczne Poznania. Z wielkiej czerwonej walizki panie wyjmowały drewniane zabawki, gliniane naczynia i makietę grodu sprzed setek lat.

Pakiet edukacyjny Walizka Ciekawości to zestaw materiałów edukacyjnych, spakowany w walizkę na kółkach i adresowany do grup przedszkolnych. „Wielka wyprawa” przenosi nas o 1000 lat w przeszłość do grodu na Ostrowie Tumskim, gdzie poznajemy życie codziennego jego mieszkańców i mieszkanek.

Zuzanna Ciesielska

Przedstawiałyśmy historię Ludki i drewnianego konika, w formie teatrzyku Kamishibai. Kamishibai to wywodząca się z Japonii technika czytania i prezentacji książki obrazkowej, inaczej: teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Historia Ludki bardzo podobała się dzieciom.

Paulina Bartkowiak